סוגי טיפול

טיפול פרטני לילדים ומתבגרים

טיפול ממוקד מטרה בהתאם לפניית המטופל או הוריו. מבוסס על עקרונות טיפול הקוגניטיבי התנהגותי עם הבנה דינאמית. על פי הצורך שעולה משיחת ההיכרות עם ההורים נקבע מתווה הטיפול – מטרות הטיפול, משך הזמן, תדירות המפגשים ומידת מעורבות ההורים.

קבוצות

מיומנויות חברתיות –  לילדים הסובלים מביישנות יתר וחרדה חברתית העבודה בקבוצה חברתית מהווה יתרון ולמעשה במפגש עצמו כבר מתרגלים הלכה למעשה את המיומנויות הנרכשות.
קבוצות ילדיםראשית, מתבצע תהליך הערכה שבו אנו ממפים את החוזקות והקשיים החברתיים של הילד ומזהים מהן הנקודות הבעייתיות הן במיומנויות חברתיות בסיסיות והן במיומנויות חברתיות מורכבות. הקבוצות הן קטנות (כ- 5 משתתפים) ומאפשרות היכרות אישית ויחד עם זאת עבודה על תקשורת בינאישית.
קבוצות אימהות  – מדי יום צצות ועולות סוגיות והתלבטויות הקשורות לגידול ילדינו, אימהות רבות עסוקות בכך יום יום ב"שיחות גינה" ואוהבות לשתף ולשמוע דרכי התמודדות של חברותיהן. קבוצת האימהות היא קבוצה שבועית של כ- 12 מפגשים, בכל מפגש מועבר ידע מקצועי בנושאים שונים (הרגלים, פחדים ועוד) ולאחר מכן מתאפשרת שיחת שיתוף והתייעצות.

הדרכת הורים

הדרכת הורים הינה חלק בלתי נפרד מטיפול בילדים, ומעורבות ההורים יורדת ככל שגיל הילד עולה.
ניתן להגיע למפגשי הדרכת הורים בלבד ללא קיום טיפול פרטני לילד. הדרכת הורים מומלצת במקרים הבאים:
1. כאשר הילד צעיר מאד
2. כאשר הילד מתנגד לטיפול ולא משתף פעולה,
3. כאשר ההורים מרגישים צורך לקבל כלי התמודדות יעילים יותר לחיי היום יום ומעוניינים לדון בסוגיות הקשורות לחינוך וסדר היום הנוגעים לכלל בני המשפחה.
4. כאשר הילד סובל מקושי ספציפי ומאובחן (כגון הפרעת חרדה, ADHD, בעיה פסיכוסומטית וכד') ומעוניינים לקבל כלי התמודדות הנוגעים לקושי זה במסגרת המשפחתית.